top of page

איך מתמללים מוזיקה

עודכן: 21 באפר׳ 2022

תמלול מוזיקה ואקורדים בהתאם לקצב נשמע פשוט. אבל אף אחד לא עשה את זה עד עכשיו באותם דיוק ומקצועיות של המוזיקאים שלומי דיין, מתמלל ולקוי ראייה, ושותפים. שירות חדש שלהם מציע כתוביות מוזיקליות לתלמידים, לנגנים, לזמרים ועוד


תארו לכם שהייתם יכולים ללמוד לנגן בלי לדפדף בדפים, בלי לגלול את העמוד מטה. האקורדים פשוט מופיעים בקליפ המוזיקלי כמו כתוביות מלל לכל דבר ומתוזמנות בהתאם.


הנגשה של אקורדים

תארו לכם שהייתם יכולים ללמוד לנגן בלי לדפדף בדפים, בלי לגלול את העמוד מטה. האקורדים פשוט מופיעים בקליפ המוזיקלי כמו כתוביות מלל לכל דבר ומתוזמנות בהתאם.זה לא חלום, זו המיזם העסקי של שלומי דיין ושותפו, שבוחר להישאר בעילום שם, לתמלול מוזיקה. כל אחד מהם מביא את הכישורים שלו, שלומי כמתמלל ותיק ומוזיקאי בעצמו וחברו כמוזיקאי ומעבד מוזיקלי שמסוגל לפרק כל שיר לאקורדים מדויקים רק על סמך השמיעה.ספרו מה בעצם המוצר שלכם בעצם.

זהו סוג חדש של תמלול וכתוביות שמנגיש את הנגינה. כיום ברוב האתרים האקורדים לא מסונכרנים עם מוזיקה. הרעיון הוא להנגיש את הידע המוזיקלי באמצעות תמלול מוזיקה, כך שכל אחד יכול להבין אותו.


איך עלה הרעיון?


הרעיון עלה לי כשחברה מוזיקאית העלתה את השירים שלה ליוטיוב, והיא העלתה את האקורדים והתיבות בתיאור של הסרטון, אבל בכתוביות של הסרטון היא כתבה את מילות השיר. אז אמרתי לעצמי, למה לא לחבר, שהאקורדים יהיו בכתוביות?


פניתי לחבר, שהוא מהמוזיקאים היחידים שיודעים לפרק שיר לאקורדים רק משמיעה.


מי קהל היעד?


בעיקר תלמידים ומוזיקאים. כדי שאנשים יוכלו לנגן בצורה בסיסית הם צריכים את האקורדים. עיקר הבעיה אצל התלמידים או של מי שמנגן שצריך להסתכל בדף, והוא לא יודע מתי בדיוק להעביר דף בתזמון הנכון.


גם מוזיקאים שרוצים לתאם שירים עוד לפני החזרות יכולים להשתמש בשירות, או זמרים. הם לא יצטרכו יותר לשאול את הנגנים, מכיר את השיר הזה והזה? הם יוכלו לנגן את השיר בזמן אמת.


אתם הראשונים בשוק שעושים את זה?


כשעלינו על הרעיון, חשבנו שמישהו כבר עשה את זה, אבל מצאנו רק אפליקציה אחת שעושה משהו דומה, אבל אין אלגוריתם שעושה את זה בצורה מדויקת. אנשים טועים. המוצר שלנו זה בעצם כמו טלפרומפטר או קריוקי לאקורדים. קורדנט אולי עושה דבר דומה אך בצורה דלה יותר ולא נגישה. זה כמו להצטלם במצלמות של שנות התשעים.


מה המודל העסקי?


כיוון שיש בעיות זכויות יוצרים, אנחנו מורידים את הקובץ מיוטיוב, אני מפרק לאקורדים והחבר מתמלל. ומוזיקאים, להקות, זמרים ותלמידים יכולים להזמין את השירות מאיתנו.


אם עד עכשיו כדי ללמוד שיר היית צריך ללמוד שיר בכמה שיעורים, אתה כבר יכול להזמין את השירות שלנו שמראה במדויק את הקצב של האקורדים והחלוקה שלהם.כמה זה עולה?


קודם התייעצנו עם אנשים ואמרו שזה רעיון מבריק, בהם מנהלי בתי ספר למוזיקה, מפיקים ומורים. אם שיעור נגינה ממוצע עולה בין 70 ל-150 שקלי,. אנחנו לא יכולים לקחת מחירים בשמיים. לכן אני חושב ש-200 שקל בממוצע לתמלול זה סכום מתאים, בהתאם למורכבות השיר. גם אנחנו חוסכים ללקוח לעומת שיעורים פרטיים.


לצד המוצר הייחודי והחדשני של תמלול מוזיקה, יש גם סיפור אישי המשקף את רמת המעורבות האישית בתמלול המוזיקה:


שלומי הוא אומן שהתאהב במוזיקה דרך קלטות אודיו. הוא נמצא על הרצף האוטיססטי ולקוי ראייה.


"שתי המגבלות אמורות היו להפריע לי לבמה. אבל למשל דרך הבמה גיליתי שזה עוזר לי לתקשר עם אנשים. יש לי מופע קומי-מוזיקלי שבו אני משחק דמות בשם אלי בינו. אני מופיע עם שירים סאטיריים. וגם במופע אני מדבר על איך מתגברים על מגבלות".


"בתור אדם עם מוגבלויות חשוב לי לעזור לאנשים עם מוגבלויות, בדברים שאני טוב בהם, כמו מוזיקה".


רוצים גם תמלול מוזיקה לסרטון? פנו אלינו ונחזור אליכם בהקדם עם הצעת מחיר.92 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page