top of page
שירותי קלדנות

שירותי קלדנות

שירותי קלדנות הם הרבה פעמים שירותים שנראה שנעלמו מן העולם. הרי כולנו מקלידים כל הזמן. ומעט מאוד כותבים בכתב יד. אז למה בכל זאת צריך קלדנים? יש לכך כמה סיבות. עדיין נותרו מסמכים רבים ונתונים רבים שלא הועלו אל המחשב. כמו כן קלדנות משמשת גם בשירותי תמלול, בבית המשפט, במחקר ועוד. 

 

נציין שבאמצעות היעזרות בשירותי קלדנות נחסכת מאנשי עסקים, חוקרים, משפטנים ועוד עבודה סיזיפית, טכנית ונוקדנית, והם יכולים להתפנות לעיקר עיסוקם

שירותי קלדנות פרטית - למי מתאים 

 

בהתאם לכך, קלדנות משתנה בהתאם לצורך של האדם שהזמין אותה. למשל במקרה של לקוח פרטי שמעוניין להקליד מסמכים כדי לעשות סדר בנתונים או לקצר הליכים. במקרה כזה הוא יפנה לעזרת גופים חיצוניים, דוגמת חברת קלדנות, כמו ד"ר לוגי.  לשם כך יספק לחברה מסמכים שנמסרו לו או תוכן אשר הוא ייצר בעצמו, והחברה תעלה את החומר למחשב או תזין את התוכן.

 

חלק מהשימושים בקלדנות הם למשל שימוש של גופים ממסדיים ורשמיים דוגמת ביטוח לאומי. לפעמים אדם שיצר יצירה ספרותית או אומנותית כלשהי מעוניין, אם כתב אותה בכתב יד,  להעלותה למסמך אלקטרוני, כך שיוכל להפיץ את התוכן בקלות.

שירותי קלדנות עסקית

לצד הקלדנות הפרטית יש צורך בקלדנות גם במגזר העסקי. שירותי קלדנות נעשים בעיקר כאשר ישנה חשיבות רבה לתיעוד מסודר בכתב, כפי שקורה לעתים במסגרת דיונים משפטיים או ישיבות דירקטוריון.  במקרים אלו יש צורך לבחון את עדותם ודבריהם של מספר גופים שונים.

 

כפי שציינו בתחילת המאמר, גם לסטודנטים ולאנשי מחקר שירותי קלדנות מסייעים רבות. כך יוכלו להתפנות אותם גורמים להעמקת הידע והמחקר שלהם ללא העבודה המייגעת הכרוכה בהקלדה.

 

בנוסף לכך, אנשי עסקים, אנשי מקצועות חופשיים ועובדי ארגונים צריכים לעיתים לבצע הזנה או לסכם דוחות ותחקירים.  מקצועות אלו כוללים למשל עורכי דין, רואי חשבון, שמאים, אנשי מחקר ועוד. לא פעם יבקשו שהקלדן או הקלדנית נותני השירות יחתמו על הסכמי סודיות, כדי שהמידע לא ידלוף הלאה.

הקלדת מסמכים - מה עושים הקלדנים

 

למעשה, קלדנות היא יצירת מסמך מתמלול של שיחה בעל פה או הקלטה, או העברת כתב יד למסמך אלקטרוני. לפעמים היא כוללת הזנת תוכן ויצירת קובץ אחיד מכמה מסמכים. במסגרת אותה הקלדת מסמכים ניתן לבקש מהחברה אשר מציעה את השירות נוכחות של קלדן או קלדנית בזמן אמת. עבודה זו זהה למעשה לתמלול סימולטני.

 

כדאי לכם לשים לב שיש הבדל במחירים בין קלדנות ממסמך כתוב, תמלול בזמן אמת, תמלול מהקלטה והזנת תוכן.

איך המחיר בעבור שירותי קלדנות

 

יש כמה גורמים המשפיעים על מחיר שירותי הקלדנות והבדל בין הגופים השונים. הבדל זה נובע מרמת הניסיון והמקצועיות שיש להם, ומי שמכיר את התחום טוב יותר ובעל ניסיון רב יותר מחירו יעלה בהתאם.

 

לדוגמה,  בהקלדת-תמלול לעתים קיים ויכוח קולני בין  שני אנשים.  במקרה זה יש חשיבות לציין מי הדוברים ועוצמת הקול. 

כיצד מורכבות המשימה משפיעה על מחיר ההקלדה

 

מכאן נובע שהקלדת טקסט בודד וניסוחו מחדש שונה בתכלית מאשר הקלדת ראיון בין מספר גופים, קל וחומר אילו מדובר בוויכוח קולני מהיר ועתיר משתתפים.

 

לפיכך, הגורמים אשר משפיעים על תמחור הקלדה נובעים הן מכמות המשתתפים בדיון - כמות גדולה יותר מייקרת את המחיר, מאיכות התוכן - הקלטה לא ברורה או כתב יד לא ברור מעלים את המחיר, וכמובן גם ניסיונו, מקצועיתו והביקוש למתמלל.

 

המחיר מושפע גם ממשך הזמן של ההקלטה, לכמות העמודים והטקסט שנלוו למסמך כלשהו, או לשעות העבודה שבהן הקלדן השקיע במלאכה. עוד גורם חשוב הוא השפה שבה נמסר המסמך.

תעריף שירותי הקלדה

 

לפיכך, לרוב בעבור הקלדה סטנדרטית של 40 עמודים אשר מגיעים בשפה העברית ממקור כתוב – התמחור יהיה כ- 30 ש''ח בעבור עמוד בודד. וככל שמספר העמודים עולה היחס בין עמוד למחירו יורד, כך למשל 100 עמודים לרוב יעלו כ- 2100 ש''ח.

 

בנוסף לכך, אילו מדובר בהקלדתם של ראיונות כתובים, כאלו אשר כרוכים בהבחנה בין שני דוברים או יותר, המחיר עלול לקפוץ.

 

זאת ועוד, בעבור הקלדת הקלטות אשר מקורן במכשירי הקלטה תקינים ובאיכות סבירה. לרוב התעריף יהיה 12 ש''ח בעבור דקת הקלטה.  

איך לבחור חברת קלדנות

 

כדי למצוא גורם אשר יוכל לסייע לכם להקליד ולהעלות למחשב את התוכן שלכם, מומלץ להתחיל לבדוק ביקורות באינטרנט, לבדוק אם יש לקוחות מרוצים, מי הם, מה הניסיון שלהם וכן הלאה. דבר חשוב נוסף שכדאי לבדוק הוא אם קלדנות היא שירות עיקרי של הספק או שירות נלווה ולא תחום התמחותו. 

 

לאחר מכן, בדומה לכל ענף שבו ישנה תחרות חופשית, מומלץ לבצע סקר שוק מסוים שבו תבחנו את עומק השירות ומשך הזמן אשר יידרש לכל ספק, כמובן בצירוף גם למחיר

למה דווקא חברת הקלדה - מה היתרונות

 

האם מספיק להשתמש בקלדן פרטי או שצריך חברת הקלדה? חברות שירותי הקלדה, נוסף לשירותי ההקלדה, דואגות לבצע אופטימיזציה של הטקסט ובקרה.  לרוב מדובר בחברות אשר מעסיקות קלדנים עתירי ניסיון אשר בקיאים בהיבט המסוים של הקלדנות אשר אתם מבקשים.

 

כלומר, ישנם קלדנים אשר התמקצעו לאורך השנים בהקלדת מסמכים משפטיים, בעוד שישנם שבקיאים יותר דווקא בעבודות אקדמיות. החברות יכולות לעזור לכם למצוא מי שמתאים בדיוק לכם ולחסוך מכם את תהליך הגיוס.

לסיכום – קלדנות תמלול ומה שביניהם

 

כפי שניתן ללמוד מהכתוב לעיל, חשיבותה של העלאת תוכן  על הכתב לא פחתה אלא עלתה לאור התקדמות הטכנולוגיה והנגשת הדיגיטציה לכל היבטי חיינו.

 

לאור זאת באמצעות שימוש בשירותי קלדנות יכול אדם למעשה לתעד, ללמוד ולהפיק מסקנות. בתחום המשפטי עלול המסמך המונפק להוות נקודת תפנית בעודו משמש ראיה, אשר טורפת את כל הקלפים.

 

כמו כן עולה חשיבותם של שירותים כדוגמת קלדנות ותמלול. אם אתם תוהים מה בדיוק אתם צריכים - קלדנות או תמלול - נוכל לעזור לכם.

 

לסיכום, אם אתם צריכים העלאת זיכרונות מהכתב אל המחשב, הקלדה משפטית, הקלדה למחקר או שימוש עסקי, מומלץ לפנות לגוף מקצועי אשר יוכל לסייע לכם לצלוח את כלל ההליך – על הצד הטוב ביותר. זה מה שאנחנו עושים בד"ר לוגי. צרו איתנו קשר ונחזור בהקדם.

bottom of page