top of page

קלדנים מהבית -היתרונות לעובד ולמעסיק

מה היתרונות של קלדנות מהבית, מה הדרישות, מהם סוגי ההקלדה וכמה מרוויחים

מעת:דרור ניר קסטל

תאריך: 10/01/2021


כיום יותר ויותר עובדים מהבית במגוון תחומים, ממכירות, שירות לקוחות עד מעצבים, מתכנתים, כותבי תוכן וכמובן קלדנים מהבית. נגמרו הימים שבהם היית צריך ללכת עד המשרד או לבית הלקוח ולקבל חבילת דפים ענקית, להיסחב איתה במקומות ולהקליד את כולה אל תוך המחשב. היום רוב עבודות הקלדנות יכולות להיעשות מהבית. וזה אפילו כדאי, גם ללקוח וגם לעובד.


למה קלדנים מהבית כדאים למעסיק


קלדנים מהבית חסכוניים למעסיק יותר מאשר קלדנים במשרד, רובם פרילנסרים שעובדים עם חשבונית ולכן נחסכות ההוצאות המגיעות לעובדים שכירים. קלדנות היא עבודה שדורשת שימוש במחשב, הוצאות חשמל, לעיתים גם הדפסות והוצאות אחרות. קלדן או קלדנית פרילנסרים שעובדים עם חשבונית חוסכים למעסיק את הוצאות אלו.


עולה השאלה אם יש בכל זאת חסרונות, האם אין בעיה של זמינות עבור העובדים מהבית. כיום רוב עבודות הקלדנות יכולות להיעשות בתקשורות מרחוק, אפשר לנהל שיחה בואאטסאפ ווב או בזום. אפשר לשתף מסך, לערוך ולשלוח דרך המסך, לשלוח מדריכים מצולמים מה בדיוק צריך. זו תקופה מושלמת להעסיק קלדנים שעובדים מהבית.


לתמלל מהבית


למה כדאי לעבוד כקלדן מהבית


בישראל נכון להיום אומנם משלמים לך כשכיר על נסיעות אבל לא על זמן הנסיעה. לא משנה אם אתה גר בעפולה ועובד בתל אביב או גר ועובד בתל אביב. זמן הנסיעות שלך ברכב, באוטובס או ברכבת לא נספר. וכך אנחנו מבלים רוב חיינו בפקקים.


לעומת זאת בעובדה מהבית, בין קלדנות ובין אחרת, אנחנו מתחילים את היום בבית ומסיימים בבית. אפשר לעשות חלק גדול מהעבודה במיטה. כמו כן במשרד יש הסחות דעת רבות. בבבית אין רעשים ופטפוטים, שיפוצים כל שני וחמישי ומי שבכל זאת מתגעגע לקצת רעש יכול לעבוד מבית הקפה הקרוב לבית.


עוד יתרון של הרבה מהעובדים בקלדנות מהבית הוא השעות הגמישות. אומנם לא בכל עבודת קלדנות, אבל ברובן אתם אדונים לזמנכם וקובעים לעצמכם את השעות שתעבדו על הפרויקט, בין אם זה באמצע הלילה, בעשר בבוקר או בסופי שבוע. לכן קלדנות זו עבודה מצוינת לסטודנטים, להורים, למי שיש לו עבודה נוספת ולמעשה לכל מי שחפץ בעבודה עם שעות גמישות.


כיום כמובן שגם שיקולי הבריאות משחקים תפקיד משמעותי, ואפשר להפחית מקרים של בידודים והידבקויות. גם לבעלי מוגבלויות העבודה מהבית פותרת בעיות רבות. נזכיר שבעבודות ממשלתיות יש העדפה מתקנת לבעלי מוגבלויות.


מה הדרישות עבור עבודת קלדנות מהביתלרוב אין דרישות רבות לקלדנות מהבית. הכי חשוב בתחום הוא ניסיון בקלדנות או בתמלול. למי שיש ידע בקלדנות עיוורת יש לו יתרון גדול בתחום כמו גם כישרון קלדנות מהיר מגדר הרגיל. חשוב גם שלקלדן לא יהיו שגיאות בעברית כדי שיידע להימנע מטעויות ולתקן אותן במהירות. כמו כן לעיתים דרוש ידע בשפות נוספות. תכונות נוספות הן דייקנות, זריזות והתעמקות בפרטים. לעיתים צריך גם ידע בתחום ספציפי כמו משפטים או פיננסים, כדי לא לטעות במושגים המוכרים למומחים.


כמה מרוויח קלדן מהבית


השכר הממוצע לקלדן הוא בערך 6,700 שקל למשרה מלאה. כמובן אם יש ידע מיוחד או תחום התמחות מסוים שחסר בשוק כמו ידיעת שפה נדירה המחיר עולה. יש גם תחומים הנחשבים קשים ליותר להקלדה, כמו הקלדה מכתב יד לא ברור או מהקלטה לא ברורה וגם כאן המחיר עולה. למציאת עבודה בתחום התמלול אפשר לקרוא מאמר


סוגי קלדנים


יש כמה סוגי קלדנות - את רובם ניתן לעשות מהבית:


  • קלדנות ממקור כתוב - זוהי קלדנות המבוססת על חומר כתוב והעלאתו למחשב או לאתר אינטרנט.


  • הזנת תוכן או הזנתם נתונים - הזנת תוכן היא הקלדה אל תוך אתר אינטרנט, לאו דווקא ממקור כתוב, זו יכולה להיות הקלדת חומרים מהאינטרנט, העתקה ממקורות נוספים, כמו קובצי pdp, ארכיון ממוחשב ועוד.


  • תמלול - תמלול הוא למעשה גם סוג של קלדנות. הוא מתחלק לקלדנות מהקלטה או תמלול מהקלטה שאותה ניתן לעשות בקלות מהבית. לעומת זאת, תמלול סימולנטי דורש הרבה פעמים להגיע לישיבה, לפגישה או הרצאה ולכן לא ניתן להקליד מהבית. עם זאת בימינו יש גם תמלול בזום או הקלדה אונליין המאפשרים להקליד פגישות מרחוק ומהבית.


  • קלדנות בית משפט -זהו אולי שריד אחרון לעבודת קלדנות שלא ניתן לעשות מהבית. כיום אין כמעט משפטים בישראל שנערכים מהבית. אולי בעתיד זה ישתנה אך אולי גם לא יהיה צורך בקלדנות בשביל הפרוטוקולים.


אם אתם מעסיקים שמחפשים קלדנים מהבית ורוצים לחסוך עלויות - אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר

אם אתם קלדנים או קלדניות המחפשים עבודה מהבית ושעות גמישות - השאירו לנו כאן הודעה


303 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

댓글


bottom of page