ביצוע תמלול משפטי לסקטור הפרטי

עודכן ב: פבר 28

בשל אופן הכרעת המשפט האזרחי במדינת ישראל, חברות ועסקים רבים, אשר משתייכים לסקטור הפרטי, רואים את ההקלטה כראיה ניצחת. לאור העובדה שהקלטות יכולות למצוא את דרכן לרשימת הראיות רק על ידי העברתן בקובץ מילולי, עולה הצורך בשימוש בשירותיהן של חברות התמלול. החל מהליכים אזרחיים, דרך ישיבות דירקטוריון ותמלול ישיבות לפרסום מידע – ביצוע תמלול משפטי לסקטור הפרטי, בואו נתחיל.

מאזן הסתברויות – הדרך הנהוגה בשיטת המשפט הישראלית

המשפט האזרחי בישראל, כלומר, ערכאות שבין אדם לאדם, נפסקות על בסיס דוקטרינה הקרויה מאזן הסתברויות. על פי דוקטרינה זו, הצד להליך, אשר יוכיח את נכונות טענותיו, ברמת סבירות העולה על 50%, יזכה בפסיקה לטובתו מטעם בית המשפט.

משכך, עורכי דין רבים עובדים ללא הפסקה לשם איתור ראיות אשר יביאו לפסיקה לטובתם. בין שלל הראיות אשר ניתן לאתר, בהן מסמכים והתכתבויות, עומדת ראיה אחת, היא ההקלטה.

וודאות מוחלטת – הסיבה לעוצמתה של ההקלטה

כאמור לעיל, הקלטה מהווה אחת הראיות החזקות ביותר שעומדות לצדו של אדם להליך משפטי, שכן טענה של אדם, אשר לשם ביסוסה מובא קולו של הצד השני להליך התומך בה, מקבלת תוקף בלתי ניתן לערעור. משכך, ההקלטה מעגנת עצמה כראיה החזקה ביותר אותה ניתן להגיש לבית המשפט.

אולם, בפני אלו המבקשים להשתמש בהקלטות במהלך הליך משפטי צצה בעיה, העולה בשל הוראות פקודת הראיות.

פקודת הראיות ואופן הגשת ההקלטה

פקודת הראיות היא הבסיס החוקי, או בעגה המקצועית, המקור הנורמטיבי, לאופן הצגת, השימוש והאיסוף של ראיות, אשר מובאות בפני בית משפט בכלל סוגי ההליכים.

לעניין הקלטות, קובעת פקודת הראיות כי אלו יתקבלו כראיות בבית המשפט אך ורק בתצורה של תמלול. משכך, יהא על היחיד, המעוניין להשתמש בהקלטות אשר בידו כראיה בהליך, יהא עליו להעבירה למתמלל מקצועי.


פקודת הראיות בבית משפט

למה דווקא מתמלל מקצועי?

הסיבה לשימוש בשירותיו של מתמלל, או חברת תמלול, מקצועיים, נעוצה בדרישות בית המשפט לעניין קבלת התמלול. לצד שלוש הדרישות אותן מטיל בית המשפט על המבקש להביא תמלול כראיה, בהן היות ההקלטה אותנטית ומקורית, יכולת זיהוי של כלל הדוברים בהקלטה וכן חפיפה מלאה בין הכתוב לבין הנשמע, דורש בית המשפט תצהיר מטעם כותב התמלול, המצהיר על התקיימותן של כלל הדרישות.

לעניין זה נציין כי בדומה לכל בעל מקצוע אחר, המגיע לבית המשפט בתור איש מקצוע, המוניטין בעל תפקיד משמעותי. משכך, ככל שלחברת התמלול רזומה עשיר יותר, הכולל מוניטין חיובי ומומחיות, ישנו סיכוי גבוהה יותר שבית המשפט יקבל את התמלול כראיה.

הסקוטר הפרטי וחברת תמלול מקצועי

לאחר הבנת כל האמור לעיל, יש לעמוד על השימוש של הסקטור הפרטי בשירותי התמלול המקצועיים. לא פעם, מתחרים עסקיים, צדדים שניים לחוזה או עובדים סוררים יביאו להפסד כלכלי די משמעותי לעסק. אולם, ככל שעומדת ברשותכם הקלטה של אותו גורם עוין, תוכלו להגיש תביעה ולצעוד בדרך המלך לניצחון.

ככל שאתם מצויים בנקודה זו, אתם מוזמנים לפנות אל ד"ר לוגי.

היתרונות של ד"ר לוגי

לשם עמידה בדרישת המקצועיות האמורה לעיל, ההמלצה היא פנייה אל מערכת ד"ר לוגי. החברה, הפועלת בתחום כ – שנים רבות , בעלת ניסיון עשיר ורחב במגוון תחומים, לרבות חברות ותאגידים, בעלי מקצוע שונים ודוברי שפות זרות. אז מהם היתרונות של חברת התמלול ד"ר לוגי?

דיוק בזמנים – בעל חשיבות לכל אדם

ככל שמדובר על תמלול משפטי, ישנה חשיבות מוגברת למסירת העבודות בזמן. נוקשות של בתי המשפט, לצד הרצון להציג חזות מקצועית, מביאה עורכי דין רבים להקפיד על איגוד החומרים השונים לבית המשפט מוקדם ככל הניתן.

שימוש בשירותי ד"ר לוגי יאפשר לכם לקבוע את המועד הרצוי לקבלת העבודה, ולהישאר עם ראש שקט.

שירות – אישי ואדיב. מה צריך יותר?

ד"ר לוגי, בשבתה כאחת החברות המובילות בעולם התמלול המשפטי ובכלל, דואגת להעניק לכל לקוח שירות אישי ככל הניתן, כך שכל לקוח, בעת הזמנת העבודה, מקבל נציג שירות פרטני, דרכו הוא מנהל את הקשר עם החברה. פעולה זו מאפשרת שביעות רצון מקסימלית מצד הלקוחות, אשר נמנעים מסחבת בין מספר אנשי שירות שונים בגין כל נושא.

מקצועיות מקסימלית – מה שעין אחת לא רואה, תראה השנייה

מעבר להתחייבות לאספקת ההזמנות בזמן, והשירות האישי אותו מקבל כל לקוח, יש לעמוד על הנקודה העיקרית, אשר העניקה לחברת לוגי את המוניטין העומד לרשותה. ד"ר לוגי מהווה בית לחוד החנית של אנשי המקצוע בתחום התמלול, אשר עוברים הכשרה לשימוש בציוד החדשני והמקצועי ביותר, כך שיוכלו לעמוד בדרישות פקודת הראיות שהוצגה לעיל. עמידה על אלו, כאמור, מאפשרת לכם להכניס אל הדיון את ראיית הזהב, ומשכך, להטות את מאזן ההסתברויות לטובתכם.

מעבר להיות אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחומם, מטודת העבודה של חברת ד"ר לוגי מביאה לאפס טעויות בתמלול. לאחר שסיים את תפקידו המתמלל הראשון, יכנס לנעליו מתמלל שני, זאת לשם ביצוע שמיעה נוספת של ההקלטה. בכך, ד"ר לוגי מנפיקה את התמלול המדויק והאיכותי ביותר.

לא רק בבתי המשפט – הסקטור הפרטי ושירותי תמלול

מעבר לכותלי בית המשפט, הסקטור הפרטי, ובכללו חברות שונות ותאגידים, משתמשים לא פעם בשירותי תמלול מסיבות שונות ומגוונות. אז מתי תוכלו להיעזר בשירותי התמלול המובילים בישראל?

ישיבות דירקטוריון – שומר על קברניטי החברה מוגנים

ישיבות דירקטוריון הינה ישיבה הרת גורל. הסיבה לכך היא העובדה שישיבות אלו לרוב יקבעו את מדיניות החברה לטווח הארוך, על יישומה אמון מנכ"ל החברה. אולם, לא פעם, כאשר בשל החלטות שגויות מגיעה חברה כלשהי למצב עגום, בעלי המניות מחפשים ממי להיפרע, ולכאורה, אין מוקד קל יותר מחברי הדירקטוריון.

כלל שיקול הדעת העסקי – כפוף לתמלול

על אף הטעויות, שלכאורה יבצע דירקטוריון כלשהו, ניתן להעניק לו הגנה מלאה. על פי הדין הישראלי, אשר שאב את מקורותיו ממדינת דאלוור האמריקנית, ככל שדירקטוריון מקבל החלטה בהיעדר ניגוד עניינים, בתום לב ותוך שקילת כלל המידע הרלוונטי, לא יוכלו בעלי המניות לתבוע את חברי הדירקטוריון בגין ההפסדים שגרמו. משכך, תמלול ישיבות דירקטוריון בעלות משמעות מרחיקת לכת, בכל הנוגע לחברים הבכירים בסקטור הפרטי.

תמלול ישיבות – מסיבות מגוונות

בין אם מדובר על ישיבה בטרם סגירת חוזה, ובין אם מדובר על התוויית מדיניות מטעם מנהלי החברה או המחלקה, תמלול, במיוחד בסקטור הפרטי, יכול לסייע רבות בהפצת מידע ותיעודו. לראיה, ניתן לראות כי בקרב הסקטור הציבורי, תמלול ישיבות וועדות הינה דבר שבשגרה.

תמלול משפטי לסקטור הפרטי – לסיכום

כאמור, תמלול משפטי הינו כלי מכריע בבית המשפט הישראלי, זאת לאור מאזן ההסתברויות והשפעת התמלול עליו. ככל שמדובר על הליך אזרחי, מומלץ מאוד לחברי הסקטור הפרטי, אשר נכנסים לעימות משפטי, לשכור את שירותם של מתמללים מקצועיים. כמו כן, אתם מוזמנים לפנות אל ד"ר לוגי ככל שאתם מעוניינים באחד השירותים, הנוגעים לסקטור הפרטי, שצוינו בהמשך.

10 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול