תמלול משפטי לחברות ועסקים – הסכמים, דירקטורים וסתם ישיבות צוות

תמלול ככלי מכריע בבית המשפט

פקודת הראיות היא המקור הנורמטיבי המסדיר את תצורת הגשת הראיות לבית המשפט. על אף שהקלטה, כפי שיוסבר לא פעם בהמשך המאמר, הינה ראיית זהב, היא אינה יכולה להיות מוגשת אל בית המשפט, אלא בדרך של תמלול.

משכך, ולאור העובדה שבמרבית המקרים תמלול יביא לפסיקה לטובתכם בבית המשפט, ישנה חשיבות רבה לתמלול משפטי איכותי. עסקים וחברות, כפי שניתן להניח, אינן חריגות מצורך זה, בשל מעורבותן המשפטית הדי גבוהה במהלך חייהן. אז מהם המקרים העיקריים בהם יזדקקו אלו לשירותי תמלול משפטי?


משפט מסחרי – תמלול כראיה מכריעה בבית המשפט

במהלך העסקים של חברות רבות, ניתן לאתר שיחות רבות בעלות תוכן מכריע לגבי עתידה של החברה. בין אם מדובר על אחוזי רווח שיוענקו לכל אחד מהצדדים, פיצול התשלומים בין הצדדים השונים לחוזה ומאפיינים נוספים ושונים, ישנה חשיבות רבה להקלטה, ומשכך, גם לתמלול.

חשיבות הנושא עולה בעיקר לאור הלכת בית המשפט העליון בפסק דין אפרופים, אשר קבעה כי חוזה יפורש מעתה ואילך באופן משולב, ולא על סמך לשון החוזה בלבד. משכך, לבית המשפט עומדת הזכות לקבוע מה הייתה כוונת הצדדים בעת כריתת החוזה, ככל שהתגלו אי הסכמות בהמשך.


הגנה על הדירקטורים – חובת הנאמנות ותמלול משפטי

ככל שמדובר על חברות מסחריות ותמלולים, לא ניתן שלא לדון אודות ישיבות הדירקטוריון, אותן יש לתעד באופן קבוע. תיעוד זה, מעבר לענייני החברה הפנימיים בעל חשיבות רבה כלפי חוץ.

ככל שחברה תנחל כישלון משמעותי, יחפשו בעלי המניות, ונושי החברה השונים, מוקד פירעון עם די כסף בכיסים, ומשכך, חברי דירקטוריון החברה, אנשים בעלי ניסיון עשיר והיסטוריה תעסוקתית מכובדת, מהווים מוקד פירעון די אטרקטיבי.

אולם, על פי הדין הישראלי, לצידם של אלו עומד כלל שיקול הדעת העסקי. כלל זה קובע כי ככל שדירקטוריון יבחר בדרך פעולה מסוימת, תוך היעדר מצב של ניגוד עניינים, תוך קבלת ושקילת כלל המידע הרלוונטי ובתום לב, אלו ייהנו מהגנה גם אם בשל פעולה זו נפגעה החברה.

לאור המידע האמור, ניתן לראות כי לתמלול ישיבות הדירקטוריון חשיבות בלתי ניתנת להפרזה בכל הנוגע להגנה על דירקטוריון החברה. לאור העובדה שאלו הם קובעי המדיניות, המפקחים על המנכ"ל, ובעצם, מנווטי החברה, ישנה חשיבות רבה של תמלול ישיבות אלו.


ישיבות הדירקטוריון

מפטרים? – חובת השימוע ועדיפות הפרוטוקול

חובת תום הלב היא חובה שגורה בפיהם של משפטנים בארץ ישראל, ואלו מודעים להשלכותיה רחבות ההיקף על שלל פעולות הנעשות בתחומים העסקיים, לרבות בעת כריתת חוזה, השלמת עסקאות מקרקעין ועוד. אולם, לצד כל אלו, ישנה חובה אשר חלה ביחס לכל מעסיק אשר מעוניין לפטר מי מעובדיו, הנובעת מכוח חובת תום הלב.

חובה זו, כפי שכתוב בכותרת, היא עריכת שימוע בטרם הפיטורין. במהלך השימוע על המעסיק לשמוע את דבריו של המועמד לפיטורין בחפץ לב תוך מתן קשב מקסימלי ותגובה נאותה. מעבר על אלו, יכול שיביא להכרעה כי הפיטורין נעשו שלא כדין, ובמידה והוגשה תביעה כנגד בית העסק, לתשלום פיצויים לא מבוטל. משכך, מעבר לחובת השימוע, מומלץ לחסן את עצמכם מפני האפשרות שהוצגה, זאת על ידי ביצוע הקלטה של השימוע.

אולם, כפי שכבר נוכחנו לדעת במאמר זה ובאחרים, ביצוע הקלטה אינו מספיק לשם הצגתו בבית המשפט. ככל שתוגש תביעה, ואתם, בתור מעסיקים, תהיו מעוניינים להציגה כראיה לקיומו של שימוע, יהא עליכם להציג תמלול משפטי, הוא סוג הראיות היחיד שיכול להתקבל בערכאות הדיוניות.


לא רק באספקט המשפטי – תמלול ישיבות ככלי לנוחות מקסימלית

בחברות ועסקים שונים, ישיבות שונות, בין אם מדובר על החלטות הרות גורל, ובין אם מדובר על ישיבת צוות שבועית, הן פעולות שנעשות בשגרה היומיומית. את הישיבות הללו נהוג לא פעם להקליט, שכן אפיק תיעוד זה, לאור היותו נגיש וזמין, שכן מצוי בכל סמארטפון ממוצע, הוא הנפוץ ביותר.

אולם, לא פעם עולה צורך בהעלאת ההקלטות האמורות על הכתב. דוגמה אחת למצב כזה הוא מצב בו רוצים לסכם את הנאמר בישיבה בעבור כל עובדי החברה, ככל שמדובר על ישיבה של הדרג הניהולי, בו סיכמו על מטרות למשך השנה הקרובה.

דוגמה אחרת ניתן למצוא במקרים בהם פרוטוקול החברה קובע כי כל ישיבה יש להעלות על כתב, זאת בשל העובדה שהעין מעבדת חומרים מהר יותר מהאוזן, לצד העובדה שפשוט יותר לחזור שורה אחורה מאשר להריץ את ההקלטה לנקודה המדויקת בה איבדנו ריכוז.

תמלול משפטי לעסקים וחברות - חברת ד"ר לוגי לשירותכם

חברת ד"ר לוגי היא חברת תמלול משפטי, תרגום משפטי והגהה הפועלת כ – מספר שנים, עם מגוון רחב של אוכלוסיות וקהלי יעד, בהם חברות ועסקים, עורכי דין, סטודנטים ואף דוברי שפות זרות וכבדי שמיעה.

מטרת הדגל, שניצבת לנגד עיניה של החברה, היא סיוע וייעול עבודתם של אחרים, תוך שמירה על מקצועיות מקסימלית והקלה על ההליך הפרוצדורלי או המכני שבתמלול ותרגום מסמכים. לשם הגשמת מטרה זו, קבעה לעצמה חברת ד"ר לוגי 3 קווים מנחים עיקריים, הם שירות אישי ואדיב, דיוק בזמנים ומקצועיות מקסימלית


שירות אישי ואדיב – הכי אישי שאפשר

כחלק ממנטליות השירות האישי אותה מעניקה ד"ר לוגי, כל לקוח מקבל רכז אישי, אליו הוא פונה בכל הנוגע להזמנתו. אותו רכז יעניק שירות מקיף ופרטני, זאת לשם שמירת שבעות רצון מקסימלית מצד הלקוח.


מקצועיות מקסימלית – בחינה כפולה

לצד השירות האישי ואספקת העבודה בזמן, יש לעמוד על הנקודה החשובה ביותר, היא מקצועיות החברה. ד"ר לוגי דואגת להעסיק את מיטב אנשי המקצוע בתחום התמלול, אשר מוכשרים על הציוד החדשני וההון האנושי, זאת לשם הנפקת הקלטות אותנטיות ככל הניתן, אשר יתקבלו בבית המשפט כראיית זהב, ויוכלו לשמש אתכם במגוון תחומים.

מעבר לכך, יש לעמוד על כך ששירותי התמלול בד"ר לוגי בחלק מסוגי התמלולים כגון תמלול משפטי אינם מסתפקים במעבר של מתמלל אחד על כל הקלטה. לאחר סיום ביצוע תמלול, עובר על התמלול מתמלל נוסף, אשר בוחן את היקף הטעויות אותן ביצע המתמלל הראשון. פעולה זו מביאה לתוצאה האידאלית.

4 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול